Приведен разбојник од Скопје, одземеното вратено на сопственикот

priveden
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во Полициската станица Кисела Вода вчера бил извршен службен разговор со Н.А.(24) од Скопје, информираа денеска од МВР.Тој се сомничи дека на 07.05.2023 околу 21.00 часот на ул.„Божидар Аџија“ физички го нападнал И.Д.(20) од Скопје и му одзел два мобилни телефони. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK