–>

Приведен криумчар на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Приведен-криумчар-на-мигранти-од-Струга-пронајдени-33-лица.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 11.30 часот полициски службеници од РЦ за ГР Југ- ПС за ГП и ГН Богородица во близина на бензинска пумпа на автопат А1, кај Гевгелија, го лишија од слобода И.М. (41) од Струга, кој со товарно возило „фиат дукато“ со охридски регистерски таблички, превезувал 33 мигранти.

Известен е јавен обвинител од ОЈО за ГОКК Скопје и против возачот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK