–>

Мигранти се тепале во кругот на тетовскиот Универзитет: еден завршил во болница, а тројца се приведени

Мигранти-се-тепале-во-кругот-на-тетовскиот-Универзитет-еден-завршил.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПриведени тројца мигранти поради меѓусебна тепачка во кругот на Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово.

Според информациите, денеска околу 11 часот полициски службеници на СВР Тетово ги привеле М.Ф.(23) и А.Ш.(19) од Таџикистан и И.Т.(20) од Пакистан, кои претходно биле пријавени дека околу 10 часот, во кругот на Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово, меѓусебно физички се пресметувале.

Во пресметката, според пријавеното, учествувал и Х.Т.(21) од Пакистан, кој се здобил со повреди и набргу бил пренесен во тетовската Клиничка болница за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, по што против инволвираните кои, според првични информации, се студенти на овој Универзитет, ќе следуваат соодветни поднесоци.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK