–>

Приведен криминалец, бил баран со потерница поради обид за убиство

lisici-apsenje-policija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Oколу 14.50 часот во с.Камењане, тетовско, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги во соработка со СВР Тетово го лишиле од слобода С.З. од Данска.

Тој бил баран по меѓународна потерница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ во обид. Лицето било предадено во СВР Тетово за понатамошна постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK