–>

Скопјанец пријавил дека неговата малолетна ќерка била силувана

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера во 19.30 часот во Полициската станица Кисела Вода, 50 – годишен скопјанец пријавил дека на 21.08.2023 врз неговата малолетна ќерка била извршена обљуба од 17 – годишник од Скопје, со кого била во врска.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK