Приведен крадец во Велес, одземеното пронајдено и вратено на сопственикот

Приведен-тетовец-за-издржување-на-тригодишна-казна-затвор.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера вечерта во 21.30 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Е.Ј.(39) од Велес.

Тој се сомничи дека околу 20.00 часот извршил кражба во продажен објект при што одзел повеќе предмети. Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK