Маж во Радовиш украл „форд“ – полицијата го најде возилото и го приведе крадецот

Маж-во-Радовиш-украл-„форд-–-полицијата-го-најде-возилото.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДоцна синоќа, околу 23 часот, поицијата го приведе Е.Б.(21) од Радовиш, кој се сомничи дека украл „форд“ од жена од Битола.

Според информациите од полицијата, автомобилот бил украден неколку часа пред апсењето, а бил во сопственост на Т.Д.(34) од Битола, со живеалиште во Радовиш.

„Возилото било пронајдено и вратено на сопственичката, а лицето било приведено во полициска станица“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK