Приведен крадец во Скопје, одреден му е притвор

Приведен-крадец-од-Конче.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата во Карпош го приведе Б.Б. (44) и против него поднесе кривична пријави поради сомнеж за четири кривични дела на територијата на Скопје, и тоа едно кривично дело „кражба” предвидено и казниво по чл. 235 од КЗ на РСМ, едно кривично дело „одземање моторно возило” предвидено и казниво по чл. 242 од КЗ на РСМ и две кривични дела „тешка кражба” предвидени и казниви по чл. 236 од КЗ на РСМ.

Сторителот е изведен пред Судија за претходна постапка, кој му одреди мерка притвор во траење од 8 дена, а пронајдените предмети, меѓу кои и едно возило, се вратени на оштетените лица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK