Приведени криминалци од Прилеп кои со пиштол и’ се заканувале на продавачка, едниот бил бегалец од затвор

1692973564_policija-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата приведе двајца криминалци од Прилеп, кои претходно денес со пиштол се заканувале на 35-годишна прилепчанка пред продажниот објект каде што била вработена.

Како што информираа од МВР, приведените се 27 и 33-годишник со иницијали С.Р. и Д.Д.. Тие по инцидентот биле фатени на улицата Борка Талески” во градот.

Кај нив биле пронајдени и одземени два пиштоли.

Според информациите од полицијата, С.Р. бил баран и по потерница поради бегство од заторот во Прилеп и напад со нож врз чувар во затворот, во април годинава.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK