Приведен крадец во Куманово

lisici-na-race-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 22.10 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода 32-годишниот Д.Д. од Куманово, извести МВР.

„Тој се сомничи дека претходниот ден од приватен имот на улицата „Салтир Наумов” во Куманово одзел повеќе предмети“, соопшти МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK