Приведен крадец од Битола баран со потерница за затворска казна од две години

PRIVEDEN -LISICI
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Полициски службеници од криминалистичката полиција од СВР Битола, денеска на улица „Стерјо Ѓоргиев“ во Битола, по потерница од Основен суд Битола, го привеле битолчанецот З.Д.(35).

Како што соопшти МВР, тој бил баран со потерница за издржување казна затвор за сторени кривични дела кражби и тешки кражби во  времетраење од две години, по што е спроведен во казнено поправна установа – Затвор Прилеп за издржување на казната. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK