Приведен кавадарчанец по распишана централна потерница

lisici1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 01.10 часот во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода 36-годишниот Д.А. од Кавадарци, извести МВР.

„Тој бил баран по централна потерница издадена врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна во времетраење од две години“, соопшти МВР.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Гевгелија за издржување на казната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK