Приведен дилер во Битола, осуден на казна затвор од три години

Во-Битола-приведена-скопјанка-барана-со-шест-потерници.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа на улицата Шералти во Битола, полициски службеници го приведоа У.К.(36) од селото Граешница, битолско.

Тој бил осуден на казна затвор во траење од три години за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори, а бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Казнено – поправната установа Затвор Битола за доиздржување на една година и седум месеци од казната.

Лицето било спроведено во казнено – поправната установа за доиздржување на казната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK