При рушење стара куќа со багер во Скопско пронајдена пушка

10-2702-192873.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 10.00 часот во Полициското одделение Мирковци, 51-годишниот Г.Г. од село Кучевиште, скопско, пријавил дека на 19.06.2024 околу 17.00 часот, при рушење на стара куќа со багер, пронашол една пушка – карабин, извести МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а пушката била безбедно подигната за понатамошна постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK