„Хјундаи“ и „пежо“ се судрија на патот Тетово – Волковија, тешко повреден маж

Screenshot_18.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14.50 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Тетово – село Волковија се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „хјундаи“ со тетовски регистарски ознаки управувано од 67-годишниот Џ.Х. од село Вејце, тетовско и патничко возило „пежо“ со тетовски регистарски ознаки управувано од 25-годишниот И.Р. од Тетово, кои потоа удриле во две паркирани патнички возила „фиат типо“ со скопски регистарски ознаки и „рено“ со тетовски регистарски ознаким извести МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Џ.Х. констатирани во Клиничка болница Тетово, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK