–>

Претрес во велешко, пронајдена ловечка пушка

Претрес-во-велешко-пронајдена-ловечка-пушка.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во Велес, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Велес го лишиле од слобода Л.А.(75) од с.Ореше, велешко.

При претрес во неговиот дом, извршен со наредба на Основен суд Велес, биле пронајдени и одземени ловечка пушка „ТОЗ – 63“ калибар 16мм и патрон со калибар 16мм за ловечка пушка.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK