–>

263 санкционирани возачи во Скопје, 111 за брзо возење

policija-brzo-vozenje-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСекторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 263 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 111 санкции, 19 мерки за возење без возачка дозвола, пет санкции за возење под дејство на алкохол.

Изречени се 11 мерки за користење мобилен телефон при возење, 34 санкции за некористење сигурносен појас, девет мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK