Претрес во прилепско, пронајдени дрога и оружје

oruzje.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 15.04.2024, полициски службеници од ОВР Крушево го лишиле од слобода 73-годишниот В.Ц. од Крушево, извести МВР.

При претрес во неговиот дом во село Кошино, општина Долнени, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени при што одземени пиштол, рамка со куршуми, марихуана, грутчеста материја, пари во различни апоени и други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривични дела, соопшти МВР.

Лицето било приведено во Полициската станица Прилеп и по целосно документирање на случајот, против него ќе следуваат соодветни пријави.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK