Тешко повреден пешак на магистралниот пат Кичево – Охрид

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 21.30 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Кичево – Охрид, кај село Другово, кичевско, патничко возило „бмв х6“ со струшки регистарски ознаки, управувано од 53-годишниот Р.Л. од село Ливада, струшко, удрило во пешакот, 53-годишниот С.Д. од село Другово, низвести МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во Медицинскиот центар Кичево, соопшти МВР.

Извршен бил увид од јавен обвинител и увидна екипа од ОВР Кичево.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK