Претрес во Прилеп, уапсен 22-годишник, пронајдена дрога

Пронајдени-различни-видови-дрога-при-претрес-во-Штип-приведени-две.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода 22-годишниот Б.С. од Прилеп, извести МВР.

„При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, бела прашкаста материја, грутчеста материја, дигитална вага, предмет со остатоци од бела прашкаста материја и други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривични дела“, соопшти МВР.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK