–>

Претрес во Битола, пронајдени различни видови дрога, пушка и куршуми, приведен дилер

Претрес во Куманово, еден приведен а пронајдени се повеќе видови дрога
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 21.10.2023 во 19.45 часот во Битола полициски службеници од Криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода А.Ј.(34) од Битола.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени: ловна пушка „застава“ кал.12, дрвен кундак од пушка, куршуми, бела грутчеста материја, бела прашкаста материја, нож со остатоци од бела прашкаста материја, дробилка со остатоци од марихуана и други предмети.

А.Ј. бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK