Малолетничка возела мотор и паднала на улица во Охрид, тешко е повредена

mkd-441340.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа на улицата Абас Емин во Охрид, малолетничка, додека управувала мопед „педа“ со охридски регистарски ознаки, изгубила контрола и паднала на коловозот.

Во несреќата таа се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид, соопшти МВР.

Извршен бил увид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK