–>

Претрес во Гостивар, пронајдена дрога, приведено едно лице

Претрес-во-Гостивар-пронајдена-дрога-приведено-едно-лице.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 16.35 часот полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 37-годишниот гостиварец В.Н.. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK