–>

Автомобил и трактор се судрија кај Демир Капија, три лица се тешко повредени

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера напладне на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, кај место викано „Дисанска река“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел“, управувано од Г.Ц.(64) од село Тремник, неготинско и трактор, управуван од Д.Т.(71) од Неготино.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле В.Ц.(56) од село Тремник, сопатничка во патничкото возило „опел“ и возачот на тракторот, констатирани во болницата во Велес.

По овластување на јавен обвинител, увид извршила увидна екипа од ОВР Неготино.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK