Претрес во Битола, пронајдена дрога

zaplena-droga-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 18.00 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода 42-годишниот П.П. од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја, извести МВР.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, додаваат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK