Прегазени две малолетнички во Кичево

Прегазен-пешак-во-Кочани-возачот-избегал.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 11.30 часот во ОВР Кичево било пријавено дека на булеварот „Ослободување“ во Кичево, патничко возило удрило во две малолетнички и го напуштило местото на несреќата, извести МВР.

„Притоа, едната малолетничка се здобила со тешки телесни повреди, а другата со телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Кичево“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кичево.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK