Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведени 5 дилери

Претрес-во-Битола-пронајдена-дрога-приведени-5-дилери.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во Битола, полициски службеници од криминалистичка полиција при СВР Битола ги лишиле од слобода Б.А.(20), В.Ј.(23), Г.Р.(20), Ј.Д.(20) и еден малолетник, сите од Битола.

При претрес во домот на Б.А., извршен со судска наредба, во кој биле затекнати и В.Ј.(23), Г.Р.(20), Ј.Д.(20) и малолетникот, биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со марихуана и дигитална вага со остатоци од марихуана.

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK