Кривична против жена од Струга, ги принудувала децата да питачат во Дебар

Кривична-против-жена-од-Струга-ги-принудувала-децата-да-питачат.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОВР Дебар поднесе кривична пријава против 38-годишната С.Н. од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“, извести МВР.

Пријавената, со запоставување на својата родителска должност за грижа и воспитување, своите три малолетни деца и ги присилила да питачат во Дебар, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK