Пресметка помеѓу две групи синоќа во училиштен двор во Струмица

policija-skopje.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата ги приведе А.А. (52), О.А. (20), Ј.К. (24) и Д.А. (27), сите од Струмица, кои синоќа околу 20 часот во училишен двор во Струмица со метални и дрвени предмети ги нападнале Г.П., В.Х., Е.М., Е.М. и Б.М.

Лицата се задржани во Полициската станица Струмица, за настанот е запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK