Насилство за време на новогодишната ноќ во Велес: Маж го нападнал својот брат

Насилство-за-време-на-новогодишната-ноќ-во-Велес-Маж-го.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата вчера го приведе С.К.(39) од Велес, затоа што, според пријавеното, во дворот од семејната куќа физички го нападнал неговиот 41-годишен брат со тврд предмет.

За настанот бил известен јавен обвинител, лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, објави МВР во дневниот билтен.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK