–>

Прегазен пешак во Скопје, во него удрило патничко возило

Прегазен-пешак-во-Скопје-во-него-удрило-патничко-возило.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во СВР Скопје, вчера во 09.00 часот било пријавено дека на крстосницата од ул.„Франклин Рузвелт“ со сервисна улица, патничко возило „југо корал 45“, управувано од М.Р.(75) од Скопје, удрило во пешакот Р.М.(93) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK