Прегазен пешак во Кочани, возачот избегал

Прегазен-пешак-во-Кочани-возачот-избегал.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера вечер во 21.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на улицата „Тодосија Паунов“ во Кочани, патничко возило удрило во пешак, 74-годишниот С.С. од Кочани и го напуштило местото, извести МВР.

„Во несреќата, С.С се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Кочани“, соопшти МВР.

Увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Кочани.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK