Прегазен малолетник од Битола, со тешки повреди пренесен во болница

Тешко-повредена-малолетеничка-во-близина-на-тетовско-училиште.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 16.50 часот во СВР Битола било пријавено дека на улицата „Козјак“ во Битола, патничко моторно возило марка „фолксваген“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 19-годишниот А.З. од Битола, удрило во малолетен пешак од Битола, извести МВР.

Во несреќата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид извршила увидна екипа на СВР Битола.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK