Се судрија мотоцикл и „шевролет“ во Гевгелија, тешко повреден мотоциклистот

motor-soobrakajka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 15.40 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на улица „Илинденска“ во Гевгелија се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл со велешки регистарски ознаки, управуван од 49-годишниот Љ.П. од Гевгелија и патничко возило „шевролет“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од 31-годишниот М.Ќ. од Богданци, извести МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, а увид на местото извршила екипа на ОВР Гевгелија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK