–>

Полицијата пронајде три патнички возила и три запрежни коли натоварени со огревно дрво

thumbnail_drva-ogrev-780x470.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера, по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Прилеп во содејство со Шумската полиција од Прилеп во околината на местата викани „Студенец” и „Дервен” пронашле три патнички моторни возила и три запрежни коли натоварени со дабово и буково огревно дрво, извести МВР.

– Дрвата биле одземени и предадени на Шумска полиција Прилеп, додаваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK