Полицијата ги фати разбојниците кои синоќа извршија филмски грабеж во Куманово

policisko-kombe.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата уапси двајца мажи кои синоќа во Куманово со својот автомобил удриле во друг, пукале во возачот и му одземале торба со пари.

„Денеска (16.03.2024), полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода М.А.(28) и Е.А.(32), двајцата од с.Буковиќ, скопско. Тие се сомничат дека на 15.03.2024 околу 20.20 часот на улица „Доне Божинов“ во Куманово со патничко моторно возило „ренџ ровер” со скопски регистарски ознаки удриле во патничко моторно возило „фолксваген пасат”, кое го управувал С.С.(63) од Куманово, при што пукале кон С.С. и му одзеле торба со пари, а подоцна го запалиле возилото „ренџ ровер”, велат од МВР.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK