Осуден за трговија со дрога фатен и спроведен во затвор

Во-Битола-приведена-скопјанка-барана-со-шест-потерници.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолициски службеници од СВР Битола, ноќеска во 00:20 часот, на ул.„Охридска“ во Битола  го лишиле од слобода триесет и шестгодишниот битолчанец И.М.

Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Основен суд Битола за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Битола за издржување на казната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK