Оштетил паркирано возило, врата и инвентар во кафеана, такси возило: кривична против маж од Делчево

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНадворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против В.А.(36) од Делчево.

Тој се сомничи за сторено кривично дело „насилство“.

На 08.05.2024, пријавениот оштетил влезна врата и друг инвентар во угостителски објект, се обидел да оштети стакло од возачка врата на такси возило, во обложувалница оштетил врата од наплатниот пулт, по што оштетил возило паркирано пред Територијалната противпожарна единица и физички нападнал двајца вработени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK