Обид за убиство во Скопје, ранети малолетник и двајца мажи

policija-skopje.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.С.(32) и М.И.(52), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

На 02.08.2023, М.И. со нож му нанел убодна рана на И.С.(28), по што Н.С. со огнено оружје пукал кон второпријавениот и кон малолетник и им нанел прострелни рани.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK