Нападнат полициски службеник во Кичево

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНадворешна канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.Д.(34) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење на работи на безбедноста“.

На 11.02.2024 во Кичево, пријавениот физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK