–>

Насилство пред средно училиште во Чаир: избоден е малолетник, едено лице е приведено

1693319239_noz.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во Скопје, полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје го привеле С.Б.(19) од Скопје и, во присуство на родител, извршиле службен разговор со малолетник од Скопје поради насилство во Чаир.

„Тие се сомничат дека на 18.10.2023 околу 15.00 часот пред средно училиште на подрачјето на Чаир физички нападнале друг малолетник од Скопје, при што С.Б. со остар предмет му нанел повреди“, објави МВР.

С.Б. бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK