Насилство на плажа: охриѓанец нападнал сограѓанин и малолетничка

ohrid-plaza-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа плажа на брегот на Охридското Езеро, во текот на вчерашниот ден приведен е А.Д.(32) од Охрид.

Тој претходно физички ги нападнал К.Л.(28) од Охрид и малолетничка од Македонски Брод.

Бил агресивен и кон полициските службеници кои преземале службени дејствија, велат од МВР.

Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK