Малолетно девојче се повредило откако паднало од дотраени седишта на трибини на „Струшко поле“

1692196338_brza-pomosh.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМалолетно девојче се повредило откако паднало од дотраени седишта на трибини на „Струшко поле“

Имено вчера во 09 часот, А.М.(36) од Струга во полициска станица пријавил дека на 10.06.2024 година, за време на одржување фудбалски натпревар на спортско игралиште во „Струшко поле“, поради дотраеност на седиштата на трибината, неговата малолетна ќерка, паднала и се здобила со повреди.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK