Нападнат осуденик во Идризово

Zatvor-Idrizovo-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 23.40 часот во СВР Скопје, од Казнено – поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека околу 17.30 часот во установата, осуденикот, 38-годишниот П.П. од Тетово бил нападнат со остар предмет од осуденикот Е.Н., извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK