Тешко повредена жена во Охрид, разбојник ја турнал и ја ограбил

Уапсен-маж-од-Охрид-нападнал-вработен-во-Здравствениот-дом.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Охрид поднесе кривична пријава против 36-годишниот Д.М. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојништво“ и „тешка кражба на дрзок начин“, извести СВР Охрид.

„Тој, на 28.03.2024 на улицата „Марко Нестороски“ во Охрид турнал 84-годишна жена од Охрид и ѝ одзел чанта со пари и лични документи. Притоа, таа паднала и се здобила со тешки телесни повреди. Исто така, пријавениот на улица „Богомолска“ на сличен начин од 65 – годишна жена одзел чанта со пари и лични документи“, соопшти СВР Охрид.

Турнал жена и ја ограбил, таа се здоби со тешки повреди

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK