Нападнат малолетник во скопски Аеродром: напаѓачите му украле лични предмети

krazba.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 17.00 часот во СВР Скопје, Ј.К. пријавила дека на подрачјето на општина Аеродром, двајца малолетници физички го нападнале нејзиниот малолетен син и му одзеле лични предмети.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK