Се запали угостителски објект во Прилеп, вработените го изгаснале пожарот

пп.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на улицата Трајко Николоски во Прилеп бил опожарен дел од фасадата на угостителски објект, сопственост на Т.Ц.(21) од Прилеп.

Пожарот бил изгаснат од вработените, а повредени лица нема, објави МВР во дневниот билтен.

Увид извршила екипа од ОВР Прилеп и се работи на расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK