–>

Мигрант починал од струен удар: бил пронајден на железничка станица

Zeleznicka-pruga-640x330.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Денеска во СВР Скопје било пријавено дека во 01.10 часот на Железничка станица „Илинден“ било пронајдено починато едно лице-мигрант, кое се здобило со повреди од струен удар.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт.

Увид на местото бил извршен од екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK