–>

Мажи од Гостивар со оружје усмртиле коњи, полицијата ги приведе

Мажи-од-Гостивар-со-оружје-усмртиле-коњи-полицијата-ги-приведе.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Две лица од селото Лакавица, Гостиварско се приведени од страна на полицијата откако со оружје усмртиле два коња.

„На 07.09.2023 околу 15.30 часот во гостиварско, од полициски службеници од полициска станица Гостивар се лишени од слобода А.А.(32) и З.И.(31) двајцата од с. Лакавица, гостиварско постапувајќи по пријава според која во с.Страјане, гостиварско, тие со огнено оружје усмртиле два коња“, велат од МВР во дневниот билтен.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK