–>

Маж почина откако со мотокултиваторот што го управувал излетал од патот

Маж-почина-откако-со-мотокултиваторот-што-го-управувал-излетал-од.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 12.40 часот во ОВР Делчево било пријавено дека на патот Делчево – планина Голак, над манастирски комплекс „Балаклија“, С.С.(74), управувајќи мотокултиватор, изгубил контрола и излетал од патот.

Од здобиените повреди С.С. починал, а лекар од Клиничката болница Штип констатирал смрт.

Полицијата соопшти дека бил извршен увид од увидна екипа од ОВР Делчево.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK